Kasutame küpsiseid, et pakkuda sulle parimat kasutuskogemust. Kui jätkad meie lehekülje kasutamist, tähendab see, et nõustud küpsiste kasutamise, privaatsuspoliitika ning kasutustingimustega.

OK Rohkem infot
Hindenburg
Kui video ei mängi sujuvalt, proovi vahetada video kvaliteeti madalamaks pleieri hammasratta ikooniga menüüst. Kui video ei mängi, leiad abi meie Abikeskusest või võta meiega ühendust.

Hindenburg

Biograafia, Ajalooline | Suurbritannia | 88 min | 2015

Audio: Inglise, Vene | Subtiitrid: Läti, Leedu, Eesti

1937. a 6. mai. Hiiglaslik Saksa õhulaev Hindenburg on jõudmas sihtkohani oma lennul üle Atlandi ookeani ja läheneb maandumispaigale New Yorgi lähistel. Ent ootamatult juhtub õnnetus. Saksa lennutööstuse au ja uhkus lahvatab maandumise käigus üleni leekidesse. Vaid sekundite jooksul pistab tuli tohutu hiiglase nahka. Olles reisinud ülimalt luksuslikult, pidid kümned reisijad ja meeskonnaliikmed nüüd valima, mil moel surra: kas hüpata 60 m kõrguselt hukatusele määratud tsepeliinilt alla või hävida põrgutules. Hindenburgi katastroof oli sama märgilise tähtsusega kui Titanicu hukk. Kuni selle saatusliku päevani nähti tsepeliine kui tulevast võimalust reisida luksuslikult, mugavalt ja kiirelt. Pärast Hindenburgi katastroofi suri unistus lennuliiklusest tsepeliinidega igaveseks. Jälgige Hindenburgi lugu selle esimesest stardist kuni viimase reisi ja vaatemängulise lõpuni. Selgub ka saatuslik viga, mis selle hävinguni viis.