Kasutame küpsiseid, et pakkuda sulle parimat kasutuskogemust. Kui jätkad meie lehekülje kasutamist, tähendab see, et nõustud küpsiste kasutamise, privaatsuspoliitika ning kasutustingimustega.

OK Rohkem infot
Avastamata arvud
Kui video ei mängi sujuvalt, proovi vahetada video kvaliteeti madalamaks pleieri hammasratta ikooniga menüüst. Kui video ei mängi, leiad abi meie Abikeskusest või võta meiega ühendust.

Avastamata arvud

Hidden Figures

Biograafia, Draama | USA | 121 min | 2016

Audio: Inglise, Läti, Leedu, Vene | Subtiitrid: Eesti

Teemad: Oscarile kandideerinud filmid, Raamatute põhjal

Kui USA Nõukogude Liiduga võidu inimest kosmosesse saata üritas, avastas NASA ootamatud anded ühe afroameeriklastest naismatemaatikute grupi näol. Nad olid ühe USA ajaloo vägevaima operatsiooni ajudeks. Nendest „inimarvutitena“ tuntud naistest kolme uskumatul, ent tõesel elulool põhinevas filmis jälgime nende naiste tegevust, kui nad NASA-s teiste oma aja geeniuste kõrval kiiret karjääri tegid. Nende ülesandeks oli arvutada astronaut John Glenni orbiidile saatmisega seonduvat, et garanteerida ta ohutu naasmine. Dorothy Vaughan, Mary Jackson ja Katherine Johnson ületasid kõik soo, rassi ja elukutsega seotud piirid ning nende andekus ning soov suurelt unistada – teha seda, mida inimsugu pole seni suutnud – kinnistas nad kindlalt USA ajalukku kui tõelised Ameerika kangelased.

Osatäitjad

Taraji P. Henson, Octavia Spencer, Janelle Monáe, Kevin Costner, Kirsten Dunst

Režissöör

Theodore Melfi